Bilboko aratuste asteburua datorkigu!

ostirala, otsaila 05, 2016 Manex Duo Larrauri 0 Comments




BARIKUA 5 VIERNES 

10:30 Albia - Kale Nagusia – Plaza Barriko karpa Albia - Gran Vía - Carpa Plaza Nueva Bilboko eskolen eta ikastolen desfilea / Desfile de las Escuelas e Ikastolas de Bilbao

11:00 Plaza Barriko karpa / Carpa Plaza Nueva. Txokolatada eta jaia / Chocolatada y Fiesta

19:00 Udaletxean / Ayuntamiento Farolin eta Zarambolas atxilotzea Detención de Farolín y Zarambolas 

19:30 Plaza Barriko karpa / Carpa Plaza Nueva Epaiketa Farolin eta Zarambolasi / Juicio a Farolin y Zarambolas 

20:00 Zazpi Kaleak / Siete Calles Aratusteetako kopla txikiak / Coplillas de Carnaval 

20:30 Plaza Barriko karpa / Carpa Plaza Nueva Aretoko dantzak / Bailes de Salón: Bilbao Sozial Dantza 

21:00 Santiago Plaza / Plaza de Santiago Farolin eta Zarambolasi Irain publikoa Beti Jai Alai dantza taldearekin + Aratusteetako kopla txikiak Escarnio público de Farolin y Zarambolas con el grupo de danzas Beti Jai Alai + Coplillas de Carnaval



ARATUSTE ZAPATUA 6 SÁBADO REGULAR 

11:00 - 14:30 Zabalgune plaza / Plaza Ensanche; Gargantua, umeentzako puzgarriak eta tailerrak Gargantúa, Hinchables y talleres infantiles

12:00 Plaza Biribila / Plaza Circular; Esparrua zabaltzea eta atzera-kontua hastea: “hiru, bi, bat...!” Apertura de recinto y puesta en marcha de la cuenta atrás. “¡tres, dos, uno…!”

12:15 - 13:00 Zabalgune plaza / Plaza Ensanche GOLOKA: “Berpiztuz” Antzerki ibiltaria GOLOKA: “Zombis” Teatro itinerante (Antzerkia / Teatro)

12:30 Plaza Biribila / Plaza Circular Fanfarreak, erraldoiak eta gaiteroak / Fanfarrias, gigantes y gaiteros Euskal Dantzen eskolak / Escuelas de Danzas Vascas

12:30 Done Bikendi / San Vicente DANTZA GANBARA (Ikuskizuna / Espectáculo)

12:30 Albia / Albia 5 BILBAINOS (Kontzertua / Concierto)

12:30 Astarloa / Astarloa IZERDI GORRIA (Kontzertua / Concierto)

13:00 - 15:00 Plaza Biribila / Plaza Circular Gune gastronomikoaren irekiera: Dastaketa eta tailerrak Apertura zona gastronómica: Degustación y talleres

13:00 Zabalgune Eraikina / Edificio Ensanche MAMA CREA “Munstruo kabaret” Familia ikuskizuna (euskaraz) MAMA CREA “Munstruo kabaret” Espectáculo familiar (en euskera)

13:00 Done Bikendi / San Vicente VERMOUTH (Kale animazioa / Animación de calle)

13:30 - 15:30 Done Bikendi / San Vicente KAFE ANTZOKIA: Aratusteetako menu berezia / Especial menú de carnavales

14:15 Astarloa / Astarloa AKATZ (Kontzertua / Concierto)

14:15 Albia / Albia MAKALA JAZZ FUNK BAND (Kontzertua / Concierto)

16:00 Plaza Biribila / Plaza Circular MOZORRO LEHIAKETA: Epaimahaiaren aurreko paserako izena ematearen irekiera. Ezkutuko epaimahai ibiltaria, jai gune osoan zehar arituko da. / CONCURSO DE DISFRACES: Apertura de inscripciones para el pase frente al jurado estático. El jurado de incógnito itinerante recorrerá todo el recinto festivo.

16:00 Albia / Albia SWING: THE BOTXO BOOGIES (Kontzertua eta tailerra / Concierto y taller)

16:00 Astarloa / Astarloa ZE ESATEK (Kontzertua / Concierto)

16:00 Done Bikendi / San Vicente Herria kantuan eta bertsolariak / Cancionero popular y bertsolaris

16:30 - 19:30 Zabalgune Plaza / Plaza Ensanche Gargantua, umeentzako puzgarriak eta tailerrak Gargantúa, Hinchables y talleres infantiles

16:30 Zabalgune Eraikina / Edificio Ensanche MAMA CREA “Munstruo kabaret” Familia ikuskizuna (gazteleraz) MAMA CREA “Munstruo kabaret” Espectáculo familiar (en castellano)

17:00 Plaza Biribila / Plaza Circular MOZORROEN LEHIAKETA: Epaimahai egonkorraren aurreko pasearen hasiera. Ezkutuko epamahai ibiltaria Aratustegune osotik zehar jarraituko du CONCURSO DE DISFRACES. Comienzo del pase frente al jurado estático. El jurado itinerante de incógnito seguirá recorriendo el recinto festivo del Carnaval

17:30 Berastegi - Kale Nagusia / Berastegi - Gran Vía “SELFIE” sardinarekin / “SELFIE” con la sardina

17:30 Aratustegunea / Recinto de Carnaval Fanfarreak Aratusteguneetatik zehar / Fanfarrias por el recinto de Carnaval

18:00 Albia / Albia THE CRAZY WHEELS (Kontzertua / Concierto)

18:00 Astarloa / Astarloa DEAD BRONCO (Kontzertua / Concierto)

18:30 Zabalgune Eraikina / Edificio Ensanche MAMA CREA “Munstruo kabaret” Familia ikuskizuna (euskaraz) MAMA CREA “Munstruo kabaret” Espectáculo familiar (en euskera)

19:30 Plaza Biribila / Plaza Circular Botilari Kortxoa kentzea eta esparruaren itxiera Descorche de la botella y cierre del recinto

19:45 Plaza Biribila / Plaza Circular 7 Kaleetara jaistea + LEKITTOKO DEABRUAK eta piroteknia Bajada a las 7 calles + LEKITTOKO DEABRUAK y pirotecnia

20:00 Santiago Plaza / Plaza de Santiago Bilboko Ura iturria lehortu arte Farolin eta Zarambolasekin Esparrua zabaltzea eta 7 Kaleak alaitzea Agua de Bilbao hasta secar la fuente con Farolin y Zarambolas Apertura de recinto y animación de las 7 Calles

20:30 Plaza Barriko karpa / Carpa Plaza Nueva Mozorroen lehiaketako sari-banaketa Entrega de premios del concurso de disfraces

22:00 Plaza Barriko karpa / Carpa Plaza Nueva Aratusteetako Dantzaldi Nagusia: VULCANO SHOW Gran Baile de Carnaval: VULCANO SHOW



DOMEKA 7 DOMINGO 

09:00 Plaza Barriko karpa / Carpa Plaza Nueva Indaba lehiaketa: Izena ematea / Concurso de alubias: Inscripción

12:00 Arriaga Plaza / Plaza Arriaga Gargantua / Gargantúa

12:00 - 14:00 Areatza - Arriaga plaza (Ibilbidea) Arenal - Plaza del Arriaga (Recorrido) Erraldoiak eta buruhandiak / Gigantes y Cabezudos

14:00 Plaza Barriko karpa / Carpa Plaza Nueva Indaba lehiaketako sari-banaketa / Reparto de premios concurso de alubias

18:30 Plaza Barriko karpa / Carpa Plaza Nueva “Euskal Herriko Inauteriak” Beti Jai Alai Dantza Taldea “Carnaval de Euskal Herria” Beti Jai Alai Dantza Taldea

21:30 Plaza Barriko karpa / Carpa Plaza Nueva ASIER BILBAO: “Carnaval Show” (Ikuskizuna / Espectáculo)


JAI HERRIKOIAK ETA PARTE HARTZAILEAK GUZTIONGANDIK ETA GUZTIONTZAT!

ERDU!

0 comentarios: